୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୬୦୯୬୩ କରୋନା ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ, ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୨୯୬୩୯ରେ ପହଂଚିଲା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ପ୍ରାୟ ୬୦,୯୬୩ ଟି ନୂଆ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମୋଟ ମାମଲାକୁ ୨୩ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ ୮୩୪ ଟି ନୂଆ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମୃତ୍ୟୁହାର ୪୬,୦୯୧ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶୟ କଲ୍ୟାଣ । ସମୁଦାୟ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା ୨୩,୨୯,୬୩୯କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଅଗଷ୍ଟ ୭ରେ ଭାରତ ୨୦ ଲକ୍ଷ ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲା । ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କାଉନସିଲ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ୍ ରିସର୍ଚ୍ଚ (ଆଇସିଏମ୍ଆର) ଅନୁଯାୟୀ, ୭,୩୩,୪୩୯ ନମୁନା, ଅଗଷ୍ଟ ୧୧ ରେ କୋଭିଡ୍-୧୯ ପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସର୍ବାଧିକ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨.୬୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି । ମୋଟ ୫,୨୪,୫୧୩ ମାମଲା ଏବଂ ୧୮,୦୫୦ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ହୋଇ ରହିଛି, ତାମିଲନାଡୁରେ ୩,୦୨,୮୧୫ ମାମଲା ଏବଂ ୫୦୪୧ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ୫ଟି ରାଜ୍ୟ ଗଠନ କରିଛନ୍ତି । ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ତାମିଲନାଡୁ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ପଞ୍ଜାବ, ବିହାର, ଗୁଜୁରାଟ, ତେଲେଙ୍ଗାନା ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସମେତ ୧୦ ଟି ରାଜ୍ୟର ପ୍ରତିନିଧୀଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *