କର୍ମଚାରୀମାନେ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ଅନଲାଇନ୍ ପାସ୍ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ରେଲୱେ ବୋର୍ଡ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ସିଆଇଆର୍ଏସ୍ ୍ଦ୍ୱାରା ବିକଶିତ ମାନବ ସମ୍ବଳ ପରି·ଳନା ସିଷ୍ଟମର ଇ-ପାସ୍ ମଡ୍ୟୁଲ୍ ଲଞ୍ଚ୍ କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଏଫ୍ସି / ରେଳବାଇ, ସମସ୍ତ ବୋର୍ଡ ସଦସ୍ୟ, ସିଏମ୍ଡି/ଆଇଆର୍ସିଟିସି, ଏମ୍ଡି/ସିଆର୍ଆଇଏସ୍, ପିସିପିଓଏସ୍, ସମସ୍ତ ଜିଏମ୍, ପିସିସିଏମ୍ଏସ୍, ପିଏଫ୍ଏ ଏବଂ ଡିଆର୍ଏମ୍ଏସ୍ ପ୍ରଭୃତି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଡିଜି /ଏଚ୍ଆର୍ ଇ-ପାସ୍ ମଡ୍ୟୁଲ୍ ର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ଏବଂ ଏହାର ପର୍ଯ୍ୟାୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ରଣନୀତି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ପାସ୍ ପ୍ରଦାନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆଇଆର୍ରେ ମୁଖ୍ୟତ ମାନୁଆଲ୍ ହୋଇଛି । ରେଳ କର୍ମ·ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପାସ୍ରେ ଅନ୍ଲାଇନ୍ର ଟିକେଟ ବୁକିଂ ପାଇଁ କୌଣସି ସୁବିଧା ନଥିଲା । ଇ-ପାସ୍ ମଡ୍ୟୁଲ୍ ସିଆର୍ଆଇଏସ୍ ଦ୍ୱାରା ଏଚ୍ଆର୍ଏମ୍ଏସ୍ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଧୀନରେ ବିକଶିତ ହୋଇଛି ଏବଂ ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ ଭାରତୀୟ ରେଳ ଉପରେ ଗଡ଼ାଯିବ । ଏହି ସୁବିଧା ସହିତ ରେଳ କର୍ମ·ରୀ ପାସ୍ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବା ପାଇଁ ଅଫିସକୁ ଆସିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ କିମ୍ବା ପାସ୍ ପ୍ରଦାନକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ । କର୍ମ·ରୀ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ଅନଲାଇନ୍ ପାସ୍ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ ଏବଂ ଇ-ପାସ୍ ଅନ୍ଲାଇନ୍ରେ ପାଇପାରିବେ । ପ୍ରୟୋଗର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଏବଂ ପାସ୍ ଉତ୍ପାଦନ ମୋବାଇଲ୍ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *