ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଗୁଳିରେ ୨ ପୋଲିସ ସହିଦ

ନାଓଗାମ: ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତନାଗ ଜିଲ୍ଲାର ଅଜ୍ଞାତ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଏକ ପୋଲିସ୍ ପାର୍ଟି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ଅନଭିଜ୍ଞ ଭାବେ ଗୁଳି ଚଳାଇବା ପରେ ଅତି କମରେ ଦୁଇଜଣ ପୋଲିସ୍ କର୍ମ·ରୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି । କର୍ଡନ କରି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ କରାଯାଇଛି । ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଜେନେରାଲ ପୋଲିସ ବିଜୟ କୁମାର ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦଙ୍କୁ ନାଉଗାମରେ ପୋଲିସ ପାର୍ଟି ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଦାୟୀ କରିଥିଲେ । ଦୁଇଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆସି ପୋଲିସ୍ କର୍ମ·ରୀଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳି ଚଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଦୁଇଜଣ ପୋଲିସ୍ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ ଏବଂ ଜଣେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ଆମେ ସମଗ୍ର ଅଞ୍ଚଳକୁ କର୍ଡନ କରିଛୁ । ଆମେ ଅନେକ ଇନପୁଟ୍ ପାଇଛୁ । ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଯେକୌଣସି ଅଞ୍ଚଳରେ ଆକ୍ରମଣ କରିପାରନ୍ତି । ଆମ ପୋଲିସ୍ ସର୍ବଦା ସତର୍କ ରହିଛି । ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପଛରୁ ଗୁଳିଚଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଆମେ ତାକୁ ଚିହ୍ନଟ କରିଛୁ । ସେ ଜେଏମ୍ ଗୋଷ୍ଠୀର । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୧୩ ରେ ଦକ୍ଷିଣ କାଶ୍ମୀରର ପୁଲୱାମା ଜିଲ୍ଲାର ଅୱନ୍ତପୁରାରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଲୁଚି ରହିଥିବା ସ୍ଥାନକୁ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣରେ ସେନାର ୫୦ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଇଫଲ (ଆରଆର) ଏବଂ ସିଆର୍ପିଏଫ୍ର ୧୩୦ ବାଟାଲିୟନରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା । ଅୱନ୍ତିପୁରାରେ ବାରସୋ ଗ୍ରାମରେ କର୍ଡନ ଏବଂ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ସମୟରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଦ୍ୱାରା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲୁଚି ରହିଥିବା ଖବର ମିଳିବା ପରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍କୁ ଜୋର୍ଦାର କରାଯାଇଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *