ତୁର୍କୀ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଆମୀରଙ୍କ ସାକ୍ଷାତକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଲେ ମନୋଜ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା ଆମୀର ଖାନ ଏବଂ ତୁର୍କୀ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଅମିନ ଅରଡୋନଙ୍କ ବୈଠକକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଆମୀରଙ୍କୁ ଟ୍ରୋଲ୍ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ସାଂସଦ ମନୋଜ ତିୱାରୀ ମଧ୍ୟ ଆମୀରଙ୍କ ଏହି ସାକ୍ଷାତକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଏହା ଆପତ୍ତିଜନକ ବୋଲି ତିୱାରୀ କହିଛନ୍ତି । ସେଠାରେ ଆମୀରଙ୍କୁ ଭେଟିବା, ତାଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଫଟୋ ରିଲିଜ୍ କରିବା, ଏହା ଭାବନାକୁ ଆଘାତ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ମନୋଜ ତିୱାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ବୁଝାପଡୁଛି ଯେ ମୌଳବାଦୀଙ୍କ ଭୟରେ ସେ ଇସ୍ରାଏଲର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟି ନାହାଁନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ଭାରତକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ତୁର୍କୀର ଆବଶ୍ୟକତା କ’ଣ ଥିଲା? ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମୀର ଖାନ ଇନ୍କ୍ରିଡିବୁଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସାଡର ହୋଇଥିବାବେଳେ କେଉଁ ସ୍ୱାର୍ଥର ତୁର୍କୀ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କଲେ ତାହା ଖୋଦ୍ ଆମୀର ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବା ଉଚିତ୍ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଥରେ ‘ଛପାକ୍’ ଫିଲ୍ମର ହିରୋଇନ୍ ଜେଏନୟୁକୁ ଯାଇଥିଲେ, ତା’ପରେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମକୁ ଯେଭଳି ଅବସ୍ଥା କରିଥିଲେ ତାହା ଆମୀର ଜାଣିଥିବେ ନିଶ୍ଚିତ । କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଆମୀର ଖାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଲାଲ ସିଂ ଚଢ଼ା’ର ସୁଟିଂ ସଂପର୍କରେ ତୁର୍କୀରେ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ, ରବିବାର ଦିନ ସେ ତୁର୍କୀର ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ । ତୁର୍କୀର ପ୍ରଥମ ଲେଡି ଆମିନ୍ ମଧ୍ୟ ଏହି ଆଲୋଚନାର ଚିତ୍ର ଇସ୍ତାନବୁଲର ରାଷ୍ଟ୍ରପତିୀ ଭବନ ହୁବର୍ ମହଲରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *