ତବଲିଗୀ ଜାମାତ ମାମଲା, ୨୦ ସ୍ଥାନରେ ଇଡିର ଚଢ଼ଉ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ତବଲିଗୀ ଜାମାତ ମାମଲାରେ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଡାଇରେକ୍ଟୋରେଟ (ଇଡି) ବୁଧବାର ୨୦ ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଛି । ଇଡି ଦଳ ଦିଲ୍ଲୀର ୭ଟି ସ୍ଥାନ, ମୁମ୍ବାଇର ୫ଟି ସ୍ଥାନ, ଅଙ୍କେଶ୍ୱରରେ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନ ଏବଂ କୋଚିରେ ତିନୋଟି ସ୍ଥାନ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଛି । ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟଗୁଡିକ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି ।କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଦେଶର ୨୦ ଟି ସ୍ଥାନରୁ ତବଲିଗୀ ଜାମାତର ଅର୍ଥ ସହ ଜଡିତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦଲିଲ ଏବଂ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ପ୍ରମାଣ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଦିଲ୍ଲୀର ଜାକିର ନାଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଇଡି ଦଳ ମଧ୍ୟ ଚଢ଼ାଉ କରିଛି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏଠାରେ ଜାମାତର ମୁଖ୍ୟ ମୌଲାନା ସାଦଙ୍କ ଘର ଅଛି । ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ତବଲିଗୀ ଜମାତର କରୋନା ସଂଯୋଗ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ପୋଲିସ ଏହାର ମୁଖ୍ୟ ମୌଲାନା ସାଦଙ୍କ ଉପରେ ·ପ ପକାଇଥିଲା । ଏପ୍ରିଲରେ ନିଜେ ମୌଲାନା ସାଦଙ୍କ ସମେତ ୫ଜଣଙ୍କ ଉପରେ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲେ । ଇଡି ·ରିଜଣ ମୌଲାନା ସାଦଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲା । ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ମାର୍କାଜଙ୍କ ପାଣ୍ଠିର ଯତ୍ନ ନେଉଥିବା ଇଡି ଅଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଜାଣିବାକୁ ଏକ ପ୍ରୟାସ କରାଯାଉଛି । ମାର୍କଜ ପାଇଁ ପାଣ୍ଠି କେଉଁଠାରେ ଏବଂ କିପରି ଆସେ ଏହି ପାଣ୍ଠି ଦାନ ମାଧ୍ୟମରେ ଆସେ କି? ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଇଡି ମୌଲାନା ସାଦଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଡାକିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହାଜର ହୋଇନାହାଁନ୍ତି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ମୌଲାନା ସାଦ ଏବଂ ତବଲିଗୀ ଜାମାତର କିଛି ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଥିଲାୟ ଲକଡାଉନ୍ କ୍ରମର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଏକାଠି କରିବା ସଂପର୍କରେ ଏହି ୠଓଜ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିଲା ଏହା ପରେ ଇଡି ମୌଲାନ ସାଦ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *