ବିଜେପି ସହ ଭେଟିବାକୁ ନେଇ ଯଦି କେହି ପ୍ରମାଣ କରିଦିଏ ତେବେ ଦଳର ସମସ୍ତ ପଦବୀରୁ ମୁଁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ : ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କଂଗ୍ରେସ ୱାର୍କିଂ କମିଟି (ସିଡବ୍ଲୁସି) ବୈଠକରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳର ସଭାପତି ପଦ ପାଇଁ ଦଳର ସଭାପତି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିବା ୨୩ ନେତା ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ସହ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଛନ୍ତି । ରାହୁଳ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଏହି ବୟାନ ପରେ ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି କେହି ଏହା ପ୍ରମାଣ କରିଦେବ ଯେ ସେ ବିଜେପିକୁ ଭେଟିଛନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଦଳର ସମସ୍ତ ପଦ ଛାଡିଦେବେ । ଏଠାରେ ସୂଚନାଯୋଗ ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଦଳର ସେହି ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦ ସମ୍ପର୍କରେ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଚିଠି ଲେଖିବାର ସମୟ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେହି ନେତାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି କି ଯେତେବେଳେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନରେ ଦଳ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛି ଏବଂ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ନାହିଁ ଏପରି ସମୟରେ ଚିଠି ଲେଖିବାର ଆବଶ୍ୟକତା କ’ଣ ଏତେ ଆବଶ୍ୟକ? ସୂଚନାନୁସାରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଅନେକ ନେତା ଚିଠି ଲେଖିବାର ସମୟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । ଏହିପରି ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟ କେତେକ ନେତା ଏହି ଚିଠି ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିସାରିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *