ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ୨ଦିନରେ ୧୨ରୁ ଅଧିକ ହତ୍ୟା,ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଓ ଅଖିଳେଶ

ଲକ୍ଷେ୍ନø : ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଅତୀତରେ କ୍ରମାଗତ ହତ୍ୟା, ଅପହରଣ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ରାଜ୍ୟରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିରୋଧୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଠାରୁ ମାୟାବତୀ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଯୋଗୀ ସରକାର ଅଛନ୍ତି । ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ହତ୍ୟା ବ୍ୟତୀତ ବିରୋଧୀ ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଉତ୍ତର ଲୋଡିଛନ୍ତି । ବାଲିଆରେ ଥିବା ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲର ସାମ୍ବାଦିକ ରତନ ସିଂଙ୍କୁ ଦୁବୃର୍ତ୍ତମାନେ ଛୁରୀରେ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ରତନ ସିଂ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଅନେକ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ବି ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ତାଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିନଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବାଗପାଟରେ ଜଣେ ଯୁବକ ତାଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ଦୁଇଜଣ ଆତତାୟୀ ତାଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣା ବ୍ୟତୀତ ଆଜମଗଡ ଏବଂ ସୁଲତାନପୁରରେ ଘଟିଥିବା ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟର ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳାକୁ ପଦାରେ ପକାଇଛି । ରାଜ୍ୟରେ ବାରମ୍ବାର ଘଟୁଥିବା ଏଭଳି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରା ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁପିରେ ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୧୨ରୁ ଅଧିକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ସଂଘଠିତ ହୋଇଛି । ପ୍ରିୟଙ୍କା ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ୟୁପି ସରକାରଙ୍କ ଗତି ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ ଅପରାଧର ମିଟର ଦୁଇଗୁଣ ବେଗରେ ବଢ଼ିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ୟୁପିରେ ଏହା ମାତ୍ର ଦୁଇ ଦିନର କ୍ରାଇମ ମିଟର ଅଟେ । ୟୁପି ସରକାର ବାରମ୍ବାର ଅପରାଧ ଉପରେ ପରଦା ଢ଼ାଙ୍କି ଆସୁଥିବା ପ୍ରିୟଙ୍କା କହିଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ୱ୍ୱିଟରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଛନ୍ତି ।ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ଅଖିଳେଶ ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଗୋରଖପୁରରେ ହତ୍ୟା, ବଳାକ୍ରାର ଓ ଅପହରଣର ସମାନ ପରିସ୍ଥିତି ବିଜେପି ସରକାରରେ ଘଟେ, ତେବେ ଗୋରଖପୁରର ନାମକୁ ‘ଗୁନାପୁର’ରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ସହରକୁ ପରି·ଳନା କରୁନାହାଁନ୍ତି, ରାଜ୍ୟ କ’ଣ ପରି·ଳନା କରିବ ବୋଲି ଅଖିଳେଶ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । କେହି ଜଣେ ତାଙ୍କୁ ଜ୍ଞାନ ଦେବା ଉଚିତ ଯେ ଅପରାଧ ସାମ୍ନାରେ ବିକାଶ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *