ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଜିନିଷପତ୍ରର ଦରବୃଦ୍ଧି କରି ମୋଦି ସରକାର ଲୋକଙ୍କୁ ଲୁଟୁଛନ୍ତି : ରାହୁଳ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନା ସଂକଟ କାଳରେ ଯେତେବେଳେକି ଲୋକମାନେ ·କିରୀ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତି କରୁଛନ୍ତି ଠିକ୍ ସେହି ସମୟରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ବିଭିନ୍ନ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀର ମୂଲ୍ୟବୃଦ୍ଧି ହୋଇଚାଲିଛି । ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଟ୍ୱିଟ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମହଙ୍ଗା ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ସରକାର ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଲୁଟି ଚାଲିଛନ୍ତି । କ୍ରମାଗତ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରାହୁଲ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରି ରହିଛନ୍ତି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମଧ୍ୟ ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା ୧୧ ପଇସା ହୋଇ ୮୧.୭୩ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି । ଯଦି ଆମେ ଗତ ଏକ ସପ୍ତାହର ରେକର୍ଡକୁ ଦେଖିବା, ତେବେ ପ୍ରତିଦିନ ପେଟ୍ରୋଲ ମୂଲ୍ୟରେ କିଛି ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଚାଲିଛି । ଏଥି ସହିତ ଗତ ୧୦ ଦିନରେ ପେଟ୍ରୋଲ ମୂଲ୍ୟ ନଅ ଗୁଣ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା । ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗତ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପେଟ୍ରୋଲ ପ୍ରାୟ ୧.୩୦ ଟଙ୍କା ମହଙ୍ଗା ହୋଇଛି । ତେବେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟରେ କୌଣସି ବୃଦ୍ଧି ଘଟିନାହିଁ । କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କରୋନା ସଙ୍କଟ ଏବଂ ରୋଜଗାର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଛନ୍ତି । ଅତୀତରେ ରୋଜଗାର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କଂଗ୍ରେସ ଦ୍ୱାରା ଅନଲାଇନ୍ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଚାକିରି ପାଉଥିବା ବେଳେ ୧୦୦୦ ଲୋକ ବେକାର । ସର୍ବୋପରି ମୋଦି ସରକାର ଦେଶର ଅବସ୍ଥାକୁ କିପରି ନିମ୍ନଗାମୀ କରିଛନ୍ତି ତାହା ରାହୁଳ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଜଣାଇଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ରୋଜଗାର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସେ ସରକାରଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇ ରାହୁଲ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସରକାର ତାଙ୍କ କଥାକୁ ଅଣଦେଖା କରି ଭୁଲ କରୁଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *