ନୀତିଶଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଜିତନ୍

୩୦ରେ ଏନଡିଏରେ ବିଲୟ ହେବ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଆୱାମ୍ ମୋର୍ଚ୍ଚା

ପାଟନା : ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣ କରାଯାଉଛି । ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଆଲାଇନ୍ସରୁ ବିଦାୟ ନେଇଥିବା ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଆୱାମ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ସଭାପତି ଜିତନ ରାମ୍ ମାନ୍ଝୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ଜିତାନ ରାମ ମାନ୍ଝୀଙ୍କ ଏନଡିଏରେ ପୁନଃ ପ୍ରବେଶର ଚିତ୍ର ସଫା ହୋଇଯାଇଛି । ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଏନଡିଏର ସହଯୋଗୀ ଭାବରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ନାହିଁ । ୩୦ ଅଗଷ୍ଟରେ ବିଜେପି ସଭାପତି ଜେପି ନଡ୍ଡା ପାଟନାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଏହା ଘୋଷଣା କରାଯିବ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଛି । ଅଗଷ୍ଟ ୩୦ ରେ ବିଜେପି ସଭାପତି ଜେପି ନଡ୍ଡା ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଜେଡିୟୁ ମୁଖ୍ୟ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କୁ ଭେଟିବେ । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଜିତନ ରାମ୍ ମାନ୍ଝୀଙ୍କ ଏନଡିଏରେ ପ୍ରବେଶର ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଘୋଷଣା ହେବ । ଏହା ସହିତ ଏନଡିଏର ସିଟ୍ ବାଣ୍ଟିବା ଚୂଡାନ୍ତ ହୋଇପାରିବ । ତେବେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଭୟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ରାଉଣ୍ଡ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ବିହାରରେ ଆସନ ବାଣ୍ଟିବା ନେଇ ବିଜେପି ଏବଂ ଜେଡିୟୁ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଚୁକ୍ତି ହୋଇଛି, ଯାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘୋଷଣା ହୋଇନାହିଁ । ଏନଡିଏର କେଉଁ ସହଯୋଗୀ ଦଳ କେତୋଟି ଆସନରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଘୋଷଣା ହୋଇନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *