୧୦୦ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟରେ ଦିଆଯାଇଛି ୧୪୬ ଏକର ଜମି

0 87

ନିଷ୍ପତ୍ତିର ସମୀକ୍ଷା ପାଇଁ ସିପିଆଇ (ଏମ୍)ର ଦାବି

ଭୋପାଳ : ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ବିଦ୍ରୋହ ଏବଂ ସିନ୍ଧିଆ ସମର୍ଥକ ବିଧାୟକଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର କମଳ ନାଥ ସରକାର ଏକ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁଙ୍କ ନିକଟକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲା । କମଳ ନାଥ ସରକାରଙ୍କୁ ବିଦାୟ ଦେବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ଶିବରାଜ ସରକାର ପୂର୍ବ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । କମଳ ନାଥ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିର ସମୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଶିବରାଜ ସରକାର ମଧ୍ୟ ଏକ କମିଟି ଗଠନ କରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ମାର୍କ୍ସବାଦୀ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି (ସିପିଆଇ-ଏମ୍) ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ କରି କହିଛି କି କମଳ ନାଥ ସରକାର ସମୟରେ ସିନ୍ଧିଆ ଶିକ୍ଷା ସୋସାଇଟିକୁ ଖୁବ୍ ଶସ୍ତାରେ ଜମି ଆବଣ୍ଟନ କରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନର ସରକାର ଏହାକୁ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଏହାକୁ ବାତିଲ କରାଯାଉ । ସିପିଆଇ (ଏମ୍) ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ସଚିବ ଜସବିନ୍ଦର ସିଂ ରବିବାର ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ କମଳ ନାଥ ସରକାରଙ୍କ ସମୟରେ ସିନ୍ଧିଆ ସୋସାଇଟିକୁ ୯୯ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ୧୪୬ ଏକର ଜମି ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ବାତିଲ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ । ସିପିଆଇ (ଏମ୍) ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆ ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବା ଏବଂ ଶିବରାଜ ସରକାର ଗଠନ ହେବା ପରେ ରାଜସ୍ୱ୍ୱ କୋର୍ଟରେ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଥିବା ମାମଲା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରାଯାଇଥିଲା । ସେହି ଦିନଠାରୁ ଏହା ଏକ ସାଧାରଣ ବିଶ୍ୱାସରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି ଯେ ଶିବରାଜ ସରକାର ସେହି ସରକାର ଯିଏ ବୁଝାମଣା କରି କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଯଦି ବିଜେପି ସରକାର କମଲ ନାଥ ସରକାରଙ୍କ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରଖିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଅନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ଧାରଣା ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ । ଲୋକମାନେ ଅନୁଭବ କରିବେ ଯେ କ୍ଷମତାରେ ରହିବାକୁ ଶିବରାଜ ବୁଝାମଣା କରୁଛନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.