ଏନ୍ସିଡିରୁ ୮୮୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ୫ କମ୍ପାନୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଅଣ-କନଭର୍ଟିବଲ୍ ରଣଦାତା (ଏନସିଡି)ଙ୍କ ଠାରୁ ଖୁଚୁରା ଇସୁ ମାଧ୍ୟମରେ ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ·ରି ମାସ (ଏପ୍ରିଲ୍-ଜୁଲାଇ)ରେ ୫ଟି କମ୍ପାନୀ ୮୮୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ଏହି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ସେମାନଙ୍କର ଲିଜର୍ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ଏନ୍ସିଡି ମାଧ୍ୟମରେ ପାଣ୍ଠି ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ସିକ୍ୟୁରିଟି ଆଣ୍ଡ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ସେବି)ର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୧୯-୨୦ ଏପ୍ରିଲ-ଜୁଲାଇ ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଏନସିଡି ମାଧ୍ୟମରେ ୪,୧୭୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ମାର୍କେଟ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡ -୧୯ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ମଜବୁତ କରିବା, ଣଣ ପରିଶୋଧ କରିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟର ପୁଞ୍ଜି ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀମାନେ ଏହି ପରିମାଣ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ୫ଟି କମ୍ପାନୀ ମୁଥୁଟୁ ମିନି ଫାଇନାନ୍ସ, ମୁଥୁଟ୍ ଫିନକର୍ପ, କୋସମାଟମ୍ ଫାଇନାନ୍ସ, କେଏଲ୍ଏମ୍ ଏକ୍ସିଭା ଫିନଭେଷ୍ଟ ଏବଂ ଶକ୍ତି ଫାଇନାନ୍ସ ୧୩ ଜୁଲାଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏନସିଡିର ଖୁଚୁରା ଇସୁ ମାଧ୍ୟମରେ ମୋଟ ୮୮୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ଆଗାମୀ ୫ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏହାର ବ୍ୟବସାୟକୁ ଆଠଗୁଣ ବୃଦ୍ଧି କରି ୧୦,୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଏଡଟେକ୍ କମ୍ପାନୀ ଅପଗ୍ରେଡ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି । କମ୍ପାନୀର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ କାର୍ଯ୍ୟର୍ନିବାହୀ ସୋମବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନଲାଇନ୍ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଦେଶର ବୃତ୍ତିଗତମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରୁଛି । ଏହି କାରଣରୁ, କମ୍ପାନୀ ଏହାର ବ୍ୟବସାୟରେ ଏକ ଦୃଢ଼ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଉପରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ରଖିଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *