ବାଂଲାଦେଶକୁ ୟୁରିଆ ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ନେପାଳର ଅନୁରୋଧ

ଢ଼ାକା : ନେପାଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ବାଂଲାଦେଶରୁ ସହାୟତା ମାଗିଛି । ନେପାଳର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଲି ମଙ୍ଗଳବାର ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶେଖ ହସିନାଙ୍କୁ ଡାକି ୟୁରିଆ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ଅଲି ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶେଖ ହସିନାଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ୫୦,୦୦୦ ଟନ୍ ୟୁରିଆ ସାର ଯୋଗାଇବାକୁ କହିଛନ୍ତି । ନେପାଳରେ ୟୁରିଆର ବହୁତ ଅଭାବ ରହିଛି ଯେଉଁଥିପାଇଁ କୃଷକମାନେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । କରୋନା ଲକ୍ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ଭାରତରୁ ୟୁରିଆ ଯୋଗାଣ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାହତ ହୋଇଛି । ମଙ୍ଗଳବାର ନେପାଳର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କେ.ପି ଓଲି ବାଂଲାଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଓଲି ଟୁଇଟ୍ କରି ନେପାଳ-ବାଂଲାଦେଶ ସମ୍ପର୍କର ଅନେକ ଦିଗ ଉପରେ ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶେଖ ହସିନାଙ୍କ ସହ ଏକ ସକରାତ୍ମକ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ କରିଛନ୍ତି । ୟୁରିଆ ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ମୋର ଅନୁରୋଧ ଉପରେ ସେ ଏକ ସକରାତ୍ମକ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଲି କହିଛନ୍ତି । କରୋନା ମହାମାରୀର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବାଂଲାଦେଶ ନେପାଳକୁ ୫୦୦୦ ଭିଆଲ୍ ରେମଡେସଭିର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜରୁରୀ ଔଷଧ ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଇ ଦେଇଛି । କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ବାଂଲାଦେଶ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପକୁ ଅଲି ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ଏବଂ କଷ୍ଟ ସମୟରେ ନେପାଳର ଲୋକଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଥିଲେ । ନେପାଳରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ମହାମାରୀକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିବାରୁ ବାଂଲାଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଅଲି ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *