ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ ରାଗୀଣି ଦ୍ୱିବେଦୀଙ୍କ ବାସଭବନରେ ସିସିବିର ଚଢ଼ାଉ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୪ ।୯: ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପୋଲିସର ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ କ୍ରାଇମ୍ ଶାଖା (ସିସିବି) ୱିଙ୍ଗ୍ ଲୋକପ୍ରିୟ କନ୍ନଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରାଗିଣୀ ଦ୍ୱିବେଦୀଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ବୁଧବାର ଦିନ ସିସିବି ଅଧିକାରୀମାନେ କନ୍ନଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରାଗିଣୀ ଦ୍ୱିବେଦୀଙ୍କୁ ଡକାଇ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଡକାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ହାତରେ ବହୁତ କମ୍ ସମୟ ଥିବାରୁ ସେ ଆସିବାକୁ ଅସମର୍ଥତା ଦର୍ଶାଇ ଗୁରୁବାର ଦିନ ସିସିବିରେ ହାଜର ହୋଇନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କ ଓକିଲଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ତରଫରୁ ପଠାଇଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ଏହି ବିଷୟରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସର ସବୁ ପ୍ରକାର ସମର୍ଥନ ଯୋଗାଇଦେବେ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି । ରାଗିଣୀ ତାଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ମାଧ୍ୟମରେ ପୋଲିସଠାରୁ ସମୟ ମାଗିଥିଲେ । ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସିସିବି ଅଧିକାରୀମାନେ ରବି ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି । କନ୍ନଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ତଥା ସ୍ୱର୍ଗତ ସାମ୍ବାଦିକ ଗୌରୀ ଲଙ୍କେଶଙ୍କ ଭାଇ ଇନ୍ଦ୍ରଜିତ ଲଙ୍କେଶ ଡ୍ରଗ୍ସ ଏବଂ କନ୍ନଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସେଲିବ୍ରେଟଙ୍କ ସମ୍ପର୍କର ଅନେକ ରହସ୍ୟ ଜାଣିବା ପରେ ଚପଲ ଶିଳ୍ପରେ ଡ୍ରଗ୍ ଦୁର୍ନୀତି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଇନ୍ଦ୍ରଜିତ ଲଙ୍କେଶଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ପରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି ଏବଂ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ କ୍ରାଇମ ଶାଖା (ସିସିବି) ୱିଙ୍ଗ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୨ ଘଣ୍ଟା ପଚରାଉଚରା କରିଛି । ସିସିବି ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇନ୍ଦ୍ରଜିତ ଲଙ୍କେଶ କିଛି ପୁରୁଣା ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିବା ସହିତ ଶିଳ୍ପ ସହ ଜଡିତ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଯଦିଓ ସେ ଏହି ମାମଲାରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ଉପସ୍ଥାପନ କରିନାହାଁନ୍ତି, ତଥାପି ଆମେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରମାଣ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ସମୟ ଦେଉଛୁ । ସିସିବି ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇନଗତ ଢ଼ଙ୍ଗରେ ଏହାର ତଦନ୍ତ କରିବ । ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ଲଙ୍କେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସିସିବିକୁ ୧୫ଟି ନାମ ଦେଇଛନ୍ତି ଯାହା ଡ୍ରଗ୍ ଦୁର୍ନୀତି ସହ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ କିମ୍ବା ପରୋକ୍ଷ ଭାବରେ ଜଡିତ । ଏହି ସମୟରେ ସିସିବି ମଧ୍ୟ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *