ଖାକିକୁ ସମ୍ମାନ ଦିଅ, ଚାପରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ଯୋଗ ଓ ପ୍ରାଣାୟମ କର : ମୋଦି

ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଶୁକ୍ରବାର ଭାରତୀୟ ପୋଲିସ ସେବା (ଆଇପିଏସ୍) ପ୍ରୋବେସନର୍ସଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ସର୍ଦ୍ଦାର ଭାଲାଭଭାଇ ପଟେଲ ନ୍ୟାସନାଲ ଏକାଡେମୀ ଠାରେ ଦିଶାନ୍ତ ପ୍ୟାରେଡ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଏକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ସେମାନଙ୍କ ଚାକିରି, ୟୁନିଫର୍ମକୁ ସମ୍ମାନ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି । ପିଏମ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ ଯେ ଆଇପିଏସ୍ ପ୍ରୋବେସନର୍ସମାନେ ସେମାନଙ୍କର କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି ପରିବର୍ତ୍ତେ ସେମାନଙ୍କ ୟୁନିଫର୍ମ ପାଇଁ ଗର୍ବିତ ହେବା ଉଚିତ୍ । ବିଶେଷକରି ଖାକି ପାଇଁ କେବେବି ସମ୍ମାନ ହରାନ୍ତୁ ନାହିଁ । ବିଶେଷକରି କୋଭିଡ୍ ସମୟରେ ପୋଲିସର ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ ଖାକିର ସମ୍ମାନ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ବେଶ୍ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ ସମୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏକାଡେମୀରୁ ପାସ୍ କରିଥିବା ଯୁବ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ସେ ବାରମ୍ବାର ଯୋଗାଯୋଗ କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ହେତୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ସେ ସେମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବାରେ ଅସମର୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ମୋର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତୁମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭେଟିବି । ଆଇପିଏସ୍ ପ୍ରୋବେସନର୍ ମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ପିଏମ୍ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ତୁମର ଏପରି ଏକ ବୃତ୍ତିରେ ଲିପ୍ତ ରହିଛ ଯେଉଁଠାରେ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଭାବେ କିଛି ସାମ୍ନା କରିବାର କାରଣ ବହୁତ ଅଧିକ ଏବଂ ତୁମେ ସମସ୍ତେ ଏଥିପ୍ରତି ସତର୍କ ଓ ସଜାଗ ରହିବା ଜରୁରୀ । ଆଇପିଏସ୍ ପ୍ରୋବେସନର୍ମାନଙ୍କୁ ଏକ ପରାମର୍ଶ ଦେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ·ପରେ କାମ କରୁଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଯୋଗ ଏବଂ ପ୍ରାଣାୟାମ ଭଲ । ଯଦି ତୁମେ ହୃଦୟରୁ କୌଣସି କାମ କର, ତୁମେ ସବୁବେଳେ ଲାଭବାନ ହେବ । ଯେତେ କାମ ହେଉନା କାହିଁକି ତୁମେ କଦାପି ·ପ ଅନୁଭବ କରିବ ନାହିଁ । ଆତଙ୍କବାଦ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭୁଲ ପଥରୁ ନିବୃତ୍ତ କରିବାକୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ମହିଳା ପୋଲିସ କର୍ମ·ରୀମାନେ ସେଠାରେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସାମିଲ କରି ଏହା କରିପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *