ଏଲଏସି ସ୍ଥିତି ଏବେ ବି ଉତ୍ତେଜନାପୂର୍ଣ୍ଣ : ରାଜନାଥ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଲାଇନ୍ ଅଫ୍ ଆକ୍ଟୁଆଲ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲରେ ପରିସ୍ଥିତି ଉତ୍ତେଜନାପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି । ଏଲ୍ଏସିର ପରିସ୍ଥିତିକୁ ବର୍ଣ୍ଣନା କରି ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଲୋକସଭାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଚୀନ୍ ଏଲ୍ଏସି ଏବଂ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ସୈନ୍ୟ ଏବଂ ଗୁଳିଗୋଳା ଠୁଳ କରିଛି । ଭାରତୀୟ ସେନା ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଛି । ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୀମାରେ ଶାନ୍ତି, ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟ ପାଇଁ ୧୯୯୩ ଏବଂ ୧୯୯୬ ଚୁକ୍ତିକୁ ଭାରତ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ଆମର ଚୀନ୍ ପାଶ୍ୱର୍ରୁ କିନ୍ତୁ ତାହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁନାହିଁ । ରାଜନାଥ ସିଂ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଏଲ୍ଏସି ଏବଂ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ସୈନ୍ୟ ଏବଂ ଗୁଳିଗୋଳା ସଂଗ୍ରହ କରିଛି । ପୂର୍ବ ଲଦାଖ, ଗୋଗ୍ରା, କଙ୍ଗଲା କା ଏବଂ ପେଗୋଙ୍ଗ ହ୍ରଦର ଉତ୍ତର ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ କୂଳରେ ପରିସ୍ଥିତି ଉତ୍ତେଜନାପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି । ଚୀନ୍ ସେନାର ନିୟୋଜନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭାରତୀୟ ସେନା ମଧ୍ୟ ଏହାର ନିୟୋଜନକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି । ରାଜନାଥ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଗୃହର ଏକ ଗୌରବମୟ ପରମ୍ପରା ରହିଆସିଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ବି ଦେଶ ଆଗରେ ଏକ ବଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଆସେ, ଏହି ଗୃହ ଭାରତୀୟ ସୈନ୍ୟବାହିନୀର ନିଷ୍ଠା ଏବଂ ନିଷ୍ଠା ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଏକତା ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଆସିଛି । ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ·ହୁଁଛି ଯେ ଆମର ସୈନିକମାନଙ୍କର ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ସାହସ ଦୃଢ଼ ରହିଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *