ବିହାରର ଲୋକମାନେ ଉତ୍ପୀଡ଼ନ ବିରୋଧରେ ମତଦାନ କରିଛନ୍ତି : ଲଭଲୀ ଆନନ୍ଦ

0 55

ପାଟନା : ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୦ରେ ପ୍ରାୟତଃ ସମସ୍ତ ଏକଜିଟ୍ ପୋଲ୍ ମହାମେଣ୍ଟକୁ ସରକାର ଗଠନ କରିବା ନେଇ ଅନୁମାନ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ନଭେମ୍ବର ୧୦ ଗଣନାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲେ ବି ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଆଲାଇନ୍ସ କ୍ୟାମ୍ପରେ ଖୁସିର ଲହରୀ ଖେଳିଯାଇଛି । ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀକୁ ସହାରସାରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ କରୁଥିବା ଲଭଲୀ ଆନନ୍ଦ ଏକଜିଟ୍ ପୋଲର ଫଳାଫଳକୁ ନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିହାରର ଲୋକମାନେ ଉତ୍ପୀଡ଼ନ ବିରୋଧରେ ମତଦାନ କରିଛନ୍ତି । ନୀତୀଶ ସରକାରଙ୍କ ବିଦାୟ ନିଶ୍ଚିତ, ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ସାହରସା ବିଧାନସଭାର ଆରଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତଥା ତାରକା ପ୍ରଚାରକ ଲଭଲି ଆନନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଆଲାଇନ୍ସର ସରକାର ଗଠନ ନିଶ୍ଚିତ । ଏକଜିଟ୍ ପୋଲର ଫଳାଫଳ ମଧ୍ୟ ଆମ ସପକ୍ଷରେ ଆସୁଛି । ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ ବିହାରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ଏବଂ ଏନଡିଏର ବିଦାୟ ନିଶ୍ଚିତ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜାତି ଓ ଧର୍ମର ଉପରକୁ ଉଠି ଲୋକମାନେ ଏଥର ନିଜର ମତାଧିକାର ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ସେ ଭୋଟରଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଡ୍ୟୁଟିରେ ନିୟୋଜିତ ଥିବା ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଲାଠିଚାର୍ଜ କରାଯାଇଛି । ଅନେକ ବୁଥରେ ଭୋଟିଂ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଧିମା ହେବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି । ଏସବୁ ସତ୍ତେ୍ୱ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଆଲାଇନ୍ସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜିତିବାକୁ ଜନସାଧାରଣ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.