ଚିନ୍ତା ବଢାଇଛି ଦଳ ବିରୋଧୀ ନେତାମାନଙ୍କ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ

ପାଟଣା, ୧୨ ।୧୧ : ବିହାରରେ ପରାଜୟ ପରେ କଂଗ୍ରେସରେ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଦଳ ବିରୋଧୀ ନେତାମାନଙ୍କ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ବଢିଯାଇଛି । ଦଳର ଦୁର୍ବଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ ମହମେଣ୍ଟ ପରାଜୟର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଉଛି । କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତାରିକ ଅନୱାର ଗୁରୁବାର ଟୁଇଟ୍ କରି ଏହିସବୁ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ନେତାମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ଏଥର ବିହାରର ୭୦ ଟି ଆସନରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲା କିନ୍ତୁ ମାତ୍ର ୧୯ଟି ସିଟ୍ ଜିତିଥିଲାବେଳେ ୨୦୧୫ ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ୨୫ଟି ସିଟ୍ ଜିତିଥିଲା । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଆଲାଏନ୍ସକୁ ଏହି ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡ଼ିଲା ଏବଂ ସରକାର ଗଠନରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଲେ । ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ କେବଳ ୦.୦୩ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ ବ୍ୟବଧାନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇପାରିନାହାନ୍ତି । ତାରିକ୍ ଅନୱାର ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ସତକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ୍ । କଂଗ୍ରେସର ଦୁର୍ବଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହେତୁ ବିହାର ମହାମେଣ୍ଟ ସରକାରରୁ ବାଦ ପଡିଥିଲା । କଂଗ୍ରେସ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହି ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବ, ବିହାରରେ ମହାମେଣ୍ଟ ସରକାର ପ୍ରବେଶ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ନୁହେଁ? ଦରଭଙ୍ଗା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଥିବା ଋଷି ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସର ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁଁ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇପାରିନାହାନ୍ତି । ଦଳର ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ମଦନ ମୋହନ ଝା ନିଜେ ମିଥଲାଞ୍ଚଳରେ ରାଜନୀତି କରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ଥିବା ୩୦ଟି ଆସନରେ କଂଗ୍ରେସ ଗୋଟିଏ ବି ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତି ନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *