ନୋକିଆ ପକ୍ଷରୁ ନୋକିଆ ୨.୪ ଉନ୍ମୋଚିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ନୋକିଆ ଫୋନ୍ର ଗୃହ ଭାବେ ପରିଚିତ ଏଚ୍ଏମ୍ଡି ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ପକ୍ଷରୁ ଭାରତରେ ବ୍ୟାପକ ଭାବେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିବା ନୋକିଆ ୨-ସିରିଜ୍ରେ ସଦ୍ୟତମ ଯୋଗଦାନ ଭାବେ ନୋକିଆ ୨.୪କୁ ଉନ୍ମୋଚନ କରାଯାଇଛି ।
ପରବର୍ତି ପିଢ଼ିର ନୋକିଆ ୨ରେ ରହିଛି ଆଧୁନିକ ଏଆଇ ଇମେଜିଂ ସୁବିଧା ସହ ନାଇଟ ମୋଡ ଓ ପୋଟ୍ରେଟ୍ ମୋଡ୍ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଫଟୋ ଉଠାଇବାକୁ ପରବର୍ତୀ ସ୍ତରରେ ପହଂଚାଇବ । ବଡ଼ ଛବି ଦେଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଲମ୍ବା କିଛି କରନ୍ତୁ-ଦେଖନ୍ତୁ, ଶିଖନ୍ତୁ ଏବଂ ବୃହତ ୬.୫ ଇଂଚ (୧୬.୫ ସେମି) ଏଚ୍ଡି+ ସ୍କ୍ରିନ୍ରେ ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତୁ । ଏହାର ଦୁଇ ଦିନ ଲମ୍ବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲୁଥିବା ବ୍ୟାଟେରିକୁ ଧନ୍ୟବାଦ, ଯାହା ଜରିଆରେ ଉଦବିଗ୍ନ ନହୋଇ ଆପଣ ଅବାଧରେ ନିଜର ପସନ୍ଦର ଆପ୍ ଏବଂ ଗେମ୍କୁ ଲମ୍ବା ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ । ଫିଙ୍ଗରପ୍ରିଂଟ୍ ଏବଂ ଫେସ ଅନ୍ଲକ୍ ଭଳି ଆଧୁନିକ ଆବଶ୍ୟକତା ଆଣିବା ସହ ବିନା ଉଦ୍ୟମରେ ବହୁ କିଛି ସୁବିଧା ଏବଂ ଅଧିକ ସୁରକ୍ଷା ପାଇପାରିବେ । ପୁନଶ୍ଚ, ନୋକିଆ ୨.୪ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ସହ ଆସୁଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ତିନି ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଅପଡେଟ ଏବଂ ଦୁଇ ବର୍ଷର ଓଏସ ଅପଡେଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରିବ, ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଏହା ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ୧୧ ଓ ୧୨ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ । ନୋକିଆ ୨.୪ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଓ ମାର୍ଜିନ ଓ ପ୍ରିମିୟମ ନର୍ଡିକ ଡିଜାଇନ ସହ ଆସୁଛି ଯାହା ଲମ୍ବା ସମୟ ଚାଲିବା ପାଇଁ ତିଆରି ହୋଇଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ଫିନଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଅନୁପ୍ରାଣିତ, ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନୂଆ ସମସାମୟିକ ରଙ୍ଗ, ଡକ୍ଟର ଫେଜୋର୍ଡ ଓ ଚାରକୋଲ୍ ରହିଛି । ସନମିତ ସିଂହ କୋଚର, ଉପସଭାପତି, ଏଚ୍ଏମଡି ଗ୍ଲୋବାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “୨-ସିରିଜ ହେଉଛି ଲୋକମାନଙ୍କ ପସନ୍ଦ ଏବଂ ଭାରତରେ ଏହା ସବୁଠୁ ସଫଳ ସିରିଜ୍ । ଏହା ସବୁଠୁ ପସନ୍ଦ କରାଯାଉଥିବା ସୁବିଧା ଦୁଇ ଦିନର ବ୍ୟାଟେରି ଜୀବନ, ଏଆଇର ଶକ୍ତି ଥିବା କ୍ୟାମେରା, ବିଶୁଦ୍ଧ, ସୁରକ୍ଷିତ ଏବଂ ସଦ୍ୟତମ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ଭଳି ଲୋକପ୍ରିୟ ସୁବିଧା ଭଳି ସବୁ କିଛିକୁ ସୁଲଭ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ପ୍ୟାକେଜ୍ରେ ଆଣିଛି । ଏହି କ୍ଷେତ୍ର ଏକ ଫୋନ୍ରେ ଯାହା କିଛି ପ୍ରଦାନ କରିପାରିବ ନୋକିଆ ୨.୪ ସେହି ଆଶା ଠାରୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବା ଜାରି ରଖିଛି । ଏହାର ବଡ଼ ସ୍କ୍ରିନ ଅଧିକ ବିଲୀନ ହୋଇଯିବା ଭଳି ଦୃଶ୍ୟମାନ ଅନୁଭୂତି ପ୍ରଦାନ କରୁଛି ଏବଂ ଅତିରିକ୍ତ ସୁରକ୍ଷା ଲାଗି ଏଥିରେ ବାୟୋମେଟ୍ରିକ ଫିଙ୍ଗରଫ୍ରିଂଟ ସେନସର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଛି, ଯାହା ଏହି ସିରିଜ୍ରେ ପ୍ରଥମ । ଏହି ସବୁ କିଛିକୁ ଅସୀମ ଫିନଲ୍ୟାଣ୍ଡ୍ ଅନୁପ୍ରାଣିତ ଡିଜାଇନ୍ରେ ରଖାଯାଇଛି ଯାହା ନୋକିଆ ୨.୪ର ରଙ୍ଗ ପାଲେଟ୍କୁ ପ୍ରତିଫଳିତ କରୁଛି ।’’ “ସାରା ବିଶ୍ୱର ଫୋନ୍ ପ୍ରେମୀମାନେ ନୋକିଆ ଫୋନ୍କୁ ଜାଣନ୍ତି ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି । ନିକଟରେ କାଉଂଟରପଏଂଟ ରିସର୍ଚର ବିଶ୍ୱାସ ର୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଏହା ଅଗ୍ରଣୀ ଭାବେ ଉଭା ହୋଇଛି ଯାହାକୁ ସଫଟଓୟାର ଅପଡେଟ, ସିକ୍ୟୁରିଟି ଅପଡେଟ ଏବଂ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ କ୍ୱାଲିଟି ପ୍ରଦାନ କରିବାରେ ଅଗ୍ରଣୀ ଆଧାରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଅନିଶ୍ଚିତତାର ସମୟ ଏବଂ ପରବର୍ତୀ ସମୟରେ ଘରେ ନିଜ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହ ରହିବା ବେଳେ କିମ୍ବା କାମ ପାଇଁ ବାହାରକୁ ବାହାରିବା ବେଳେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଫୋନ-ନୋକିଆ ୨.୪କୁ ନିଜର ଜୀବନ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତୁ ।’’ ଏଆଇ ଇମେଜିଂର ଶକ୍ତି ସହ ଡିଟେଲଡ୍ ନାଇଟ୍ ଆଣ୍ଡ୍ ପୋଟ୍ରେଟ୍ ସଟ୍ଜୀ ବନର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମୁହୂର୍ତକୁ ଧରି ରଖିବାର ଅବସର ସବୁବେଳେ ଦିନ ବେଳା ମିଳେନାହିଁ । ନାଇଟ୍ ମୋଡ୍ ସହ ଆଧୁନିକ ଇମେଜ ଫ୍ୟୁଜନ ଏବଂ ଏକ୍ସପୋଜର ଷ୍ଟାକିଂ ସହ ନୋକିଆ ୨.୪ ଜରିଆରେ ଆପଣ ଅନ୍ଧାରିଆ ସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ଜୀବନ ବିବରଣୀକୁ ଧରି ରଖିପାରିବେ । ପୋଟ୍ରେଟ ମୋଡର କଷ୍ଟମ ସେପ ଓ ବ୍ଲରଡ ପ୍ରଚ୍ଛଦ ସହ ନିଜର ପରିକଳ୍ପନାକରୁ ରୁଦ୍ଧିମନ୍ତ କରନ୍ତୁ । ନୂଆ ପୋଟ୍ରେଟ ଏଡିଟର ସହ ଆପଣମାନେ ରିଫୋକସ କରିପାରିବେ ଏବଂ ଫଟୋ ଉଠାଇବାର ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ମଧ୍ୟ ଫଟୋକୁ ଏଡିଟ କରିପାରିବେ-ଫଳରେ ତୁରନ୍ତ ତାହାକୁ ସେୟାର ଓ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଟ୍ କରିପାରିବେ । ଦେଖନ୍ତୁ, ଶିଖନ୍ତୁ ଏବଂ ୬.୫ ଇଂଚ (୧୬.୫ ସେମି) ବଡ଼ ସ୍କ୍ରିନରେ ସୃୃଷ୍ଟି କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଲମ୍ବା ସମୟ ମନୋରଂଜନ ଉପଭୋଗ କରନ୍ତୁ ଏକ ଲମ୍ବା ଏଚଡି+ ଡିସପ୍ଲେ ସହିତ ଏକ ସେଲ୍ଫି ସ୍କ୍ରିନ୍କୁ ବଢ଼ାଇଥାଏ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ସୁହାଇବା ଭଳି ମୂଲ୍ୟରେ ଉନ୍ନତ ଦେଖିବା ଅନୁଭୂତି ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ ଯାହା ଜରିଆରେ ଆପଣ ସୋ’ରେ ବୁଡ଼ିଯିବେ । ନୋକିଆ ୨ ବର୍ଗର ପ୍ରମୁଖ ଦୁଇ ଦିନ ଲମ୍ବା ଚାଲୁଥିବା ବ୍ୟାଟେରି ସହ ନୋକିଆ ୨.୪ରେ ରହିଛି ବୃହତ ୪୫୦୦ ଏମଏଏଚ ବ୍ୟାଟେରି ଯାହା ଥରେ ଚାର୍ଜ କଲେ ଦୁଇ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ, ଏଥିପାଇଁ ଏଆଇର ସହାୟତା ଥିବା ଆଡାପଟିଭ ବ୍ୟାଟେରିକୁ ଧନ୍ୟବାଦ । ତେଣୁ ଆପଣ ନିଜ ଫୋନକୁ ନୁହେଁ ନିଜକୁ ଅଧିକ ସମୟ ରିଚାର୍ଜ କରିପାରିବେ । ଆପଣ କେଉଁ ଆପକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ତାହା ଏହା ଜାଣିପାରିବ ଏବଂ ସେହି ଆପଗୁଡ଼ିକୁ ଶକ୍ତି ଦେବାରେ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦେବ-ଫଳରେ ଆପଣ ଭଲ ପାଉଥିବା ସୁବିଧାକୁ ଲମ୍ବା ସମୟ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ । ଫିନଲ୍ୟାଣ୍ଡ୍ର ମୂଳରୁ ଅନୁପ୍ରାଣିତ ଅସୀମ ଡଜାଇନ, ଲମ୍ବା ଚାଲିବା ପାଇଁ ତିଆରି ହୋଇଛି ନୋକିଆ ୨.୪ରେ ଆଧୁନିକ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ରହିଛି ଯାହା ଜରିଆରେ ଆପଣ ଫୋନ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଓ ସହଜରେ ଫିଙ୍ଗରପ୍ରିଂଟ୍ ସେନ୍ସର ଓ ଏଆଇ ଫେସ୍ ଅନ୍ଲକ୍ ଜରିଆରେ ହାସଲ କରିପାରିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଫୋନ୍କୁ ବ୍ୟବହାର କରିବାରେ ବିବିଧତା ପ୍ରଦାନ କରିବ । ଏହାର ଫିନଲ୍ୟାଣ୍ଡ୍ ମୂଳଦୁଆ ଅନୁଯାୟୀ ନୋକିଆ ୨.୪କୁ ଦୀର୍ଘସ୍ଥାୟୀ ଡିଜାଇନରେ ତିଆରି କରାଯାଇଛି ଯାହାକୁ କେବଳ ଭଲ ଦେଖାଯିବା ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ଲମ୍ବା ଚାଲିବା ଲାଗି ଡିଜାଇନ୍ କରାଯାଇଛି । ଏହାର ୩ଡି ନାନୋ ଟେକ୍ସଚରଡ୍ କଭର ଆପଣଙ୍କ ହାତରେ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ରହିବ ଏବଂ ନର୍ଡିକ ଅନୁପ୍ରାଣିତ ରଙ୍ଗରେ ଏହା ଆକର୍ଷଣୀୟ ଫିନିସ୍ରେ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇଛି । ପୁନଶ୍ଚ, ଡାଏ-କାଷ୍ଟ ମେଟାଲ ଚେଚିସ ସହିତ ପଲିକାର୍ବୋନେଟ୍ ସେଲ୍ ଆପଣଙ୍କ ଫୋନ୍କୁ ଦୃଢ଼ତା ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହ ନୋକିଆ ଫୋନ୍ରୁ ଆଶା କରୁଥିବା ଆରାମଦାୟକ ଅନୁଭୂତି ଏହା ଦେବ । ଆଣ୍ଡଏଡ୍ ୧୧ ଓ ୧୨ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଫୋନ୍ର ଲାଭ ନୋକିଆ ୨.୪ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଶୁଦ୍ଧ, ସୁରକ୍ଷିତ, ସଦ୍ୟତମ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପ୍ରଦାନ କରି ଆପଣଙ୍କୁ ଉକ୍ରୃଷ୍ଟ ସଫଟଓୟାର ଅନୁଭୂତି ଦେବା ସହ ଇଟଂରଫେସକୁ ସୁଗମ କରିବ ଏବଂ ବ୍ଲୋଟଓୟାର ଦେବନାହିଁ । ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ୱାନ ପ୍ରୋଗ୍ରାମର ଅଂଶ ଭାବେ ନୋକିଆ ୨.୪ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ କରିବ ଯେ ଆପଣ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡର ସଦ୍ୟତମ ସୁବିଧା ଏବଂ ସୁରକ୍ଷାକୁ ତିନି ବର୍ଷ ପାଇଁ ମାସିକ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଅପଡେଟ ଏବଂ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପାଇଁ ସଫଟଓୟାର ଅପ୍ଗ୍ରେଡ୍ ସୁବିଧା ପାଇବେ, ଫଳରେ ଆପଣ ଲମ୍ବା ସମୟ ପାଇଁ ଫୋନ୍ରୁ ବହୁତ କିଛି ପାଇବେ । ପୁନଶ୍ଚ, ଗୁଗୁଲ୍ ଆସିଷ୍ଟାଂଟ୍ ସହାୟତାରେ ସୂଚନା ପାଇବା ଅଧିକ ସହଜ ହେବ-ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ବଟନ କିମ୍ବା ସ୍ୱର ଜରିଆରେ ସକ୍ରିୟ କରାଯାଇପାରିବ । ମୂଲ୍ୟ ଓ ଉପଲବ୍ଧତା ନୋକିଆ ୨.୪ ଡସ୍କ, ଫେଜୋର୍ଡ ଓ ଚାରକୋଲ ରଙ୍ଗ ବିକଳ୍ପରେ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇଛି ଯାହାର ପ୍ରସ୍ତାବିତ କିଣା ମୂଲ୍ୟ ହେଉଛି ୩ଜିବି/୬୪ ଜିବି ଭାରିଆଂଟ ପାଇଁ ୧୦,୩୯୯ ଟଙ୍କା । ୨୦୨୦ ନଭେମ୍ବର ୨୬ରୁ ନୋକିଆ ୨.୪ ନଲାଇନରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ଘକ୍ଟଳସବ.ମକ୍ଟଜ୍ଞ/କ୍ଟ୍ରଷକ୍ଟଦ୍ଭରଗ୍ଦ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ନୋକିଆ ଡଟ୍ କମ୍ / ଫୋନସ୍ର ପ୍ରଥମ ୧୦୦ ଗ୍ରାହକ ନଭେମ୍ବର ୨୬ର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟାରୁ ଡିସେମ୍ବର ୪ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟା ୫୯ ଭିତରେ ସଫଳତାର ସହ ଫୋନ୍ର ବରାଦ କଲେ ୦୦୭ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏଡିସନ ବୋତଲ, କ୍ୟାପ ଓ ଚାବି ରିଙ୍ଗ୍ ଭଳି ୦୦୭ ସାମଗ୍ରୀ ହାମ୍ପର ହାସଲ କରିପାରିବେ । ୨୦୨୦ ଡିସେମ୍ବର ୪ରୁ ଆମାଜନ ଡଟ ଇନ ଓ ଫ୍ଲିପକାର୍ଟରେ ଅନଲାଇନରେ ଓ ସାରା ଭାରତର ଅଗ୍ରଣୀ ରିଟେଲ୍ ଷ୍ଟୋର୍ରେ ନୋକିଆ ୨.୪ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଜିଓର ଗ୍ରାହକ ନୋକିଆ ୨.୪ କିଣିଲେ ୩୪୯ ଟଙ୍କା ପ୍ଲାନରେ ୪୦୦୦ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଲାଭ ପାଇବେ ଯେଉଁଥିରେ ସାମିଲ ରହିଛି ଜିଓ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦୦ ଟଙ୍କାର ତକ୍ରାଳ କ୍ୟାସବ୍ୟାକ ଏବଂ ସହଯୋଗୀମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୨୦୦୦ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଭାଉଚର । ଜିଓର ଉଭୟ ନୂଆ ଏବଂ ପୁରୁଣା ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଅଫର ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *