ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତାରୁ ସିଏମ୍‌ର ଯାତ୍ରା କେମିତିଥିଲା ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ..!

ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତାରୁ ସିଏମ୍‌ର ଯାତ୍ରା କେମିତିଥିଲା ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ..!
0 73

ଡୁମାଣୀ ଖବର:୧୬/୩ ପଞ୍ଜାବ ରାଜନୀତିରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଦିନ । ରାଜ୍ୟକୁ ମିଳିଛି ନୂଆ ସିଏମ୍ । ପଞ୍ଜାବରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ନେତା ଭଗଓ୍ୱନ୍ତ ସିଂହ ମାନ ଏକ ବୃହତ ବ୍ୟବଧାନରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ଏବେ ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି ଭଗଓ୍ୱନ୍ତ ସିଂହ ମାନ୍ । ପଞ୍ଜାବ ନିର୍ବାଚନରେ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଧୂଳି ଚଟାଇଥିବା ମାନ୍ ଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ତଥା ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନ ସହ ଜଡିତ । ରାଜନୀତିର ଖେଳାଳି ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଭଗଓ୍ୱନ୍ତ ମାନ୍ ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ଥିଲେ । ସର୍ବଦା କିଛି ଅଲଗା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ମାନ୍ ଏକ ସଫଳ ଅଭିନୟ-କମେଡି କ୍ୟାରିୟର୍ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଭଗଓ୍ୱନ୍ତ ମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ କମେଡି ଆଲବମ୍ ଜଗତର ଜାଗ୍ଗିଙ୍କ ସହ ଥିଲା । ଉଭୟ ୧୦ ବର୍ଷ ଧରି କାମ କରିଥିଲେ । ତା’ପରେ ଭଗବାନ୍ ରାଣା ରଣବୀରଙ୍କ ସହ କାମ କଲେ । ଭଗବନ୍ତଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ଆଲବମ୍ ଥିଲା କୁଲଫି ଗରମ ଗରମ ।

ଭଗଓ୍ୱନ୍ତ ମାନ୍ ଟିଭିର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶୋ ‘ଦ ଗ୍ରେଟ୍ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଲାଫ୍ଟର ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଏହି ଶୋ’ରେ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ଶୋର ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ବିଚାରପତି ଥିଲେ । ଏହା ପରେ ମାନ୍ ଅନେକ ପଞ୍ଜାବୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି । ୨୦୧୧ମସିହାରେ ମାନ୍ ରାଜନୀତିରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଥିଲେ ।

ସେ ନିଜର ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିୟର ପଞ୍ଜାବ ପିପୁଲ୍ସ ପାର୍ଟିରୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ୨୦୧୨ରେ, ସେ ଏହି ପାର୍ଟିରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରି ହାରିଗଲେ । ତା’ପରେ ମାନ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଯାହା ଘଟିଲା ତାହା ହେଉଛି ଇତିହାସ । ୨୦୨୨ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ନିର୍ବାଚନରେ ଭଗଓ୍ୱନ୍ତ ସିଂହ ମାନ୍ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ। ଭଗଓ୍ୱନ୍ତଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନୀ ଥିଲା ବେଶ ଫିଲ୍ମୀ । ସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କଠାରୁ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ପୂର୍ବତନ ପତ୍ନୀଙ୍କ ନାମ ଇନ୍ଦରଜିତ୍ କୌର । ଏହି ବିବାହରୁ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ ଅଛି । ତେବେ ତାଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହ କେବେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି ନାହିଁ ମାନ୍ । ୨୦୧୫ରେ ଭଗଓ୍ୱନ୍ତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କ ଛାଡପତ୍ର ବିଷୟରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପଞ୍ଜାବକୁ ନିଜର ପରିବାର ବୋଲି ମାନନ୍ତି । ରାଜନୀତିରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା ହୋଇଛନ୍ତି । ଭଗଓ୍ୱନ୍ତଙ୍କ ଏହି ବିବୃତ୍ତିକୁ ଖୁବ୍ ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା । ପଞ୍ଜାବର ସିଏମ୍ ହେବା ପରେ ଭଗଓ୍ୱନ୍ତ ମାନ ଆଗକୁ କିପରି ରାଜ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ତା ଉପରେ ରହିଛି ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.