ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ କନ୍କ୍ଲେଭ୍ 2023ର ଗୋଲଟେବୁଲ୍ କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

Shri Dharmendra Pradhan attends the Roundtable Event of Startup Conclave 2023

0 34

କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ଓ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଏବଂ ଉଦ୍ୟମିତା ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଗତକାଲି ଗାନ୍ଧୀନଗରଠାରେ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ କନକ୍ଲେଭ 2023ର ଗୋଲଟେବୁଲ କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ସେ ବିଶିଷ୍ଟ ପୁଞ୍ଜିପତି, ୟୁନିକର୍ଣ୍ଣ, ନିବେଶକ, ଗ୍ଲୋବାଲ ଏକ୍ସେଲେଟର ଏବଂ ଶିଳ୍ପପତିମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଏହି କାର୍ୟ୍ୟକ୍ରମରେ ଉଦବୋଧନ ଦେଇ ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ଉଦ୍ୟୋଗୀମାନେ ବାରମ୍ବାର ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ ଆକାଶ ସୀମା ନୁହେଁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରା, କଳ୍ପନା ଓ ନବସୃଜନ ଅଧିକ ସ୍ଥାୟୀ ହେବାର ମାର୍ଗ ପ୍ରଶସ୍ତ କରିବ, ସମୃଦ୍ଧ ଓ ସମାନ ଦୁନିଆ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ (ତତ୍କାଳୀନ ଗୁଜରାଟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ) ନେତୃତ୍ୱରେ 2003ରେ ଭାଇବ୍ରାଣ୍ଟ ଗୁଜରାଟ ବିଶ୍ୱ ଶିଖର ସମ୍ମିଳନୀ (ଭାଇବ୍ରାଣ୍ଟ ଗୁଜରାଟ ଗ୍ଲୋବାଲ ସମିଟ)ର ପରିକଳ୍ପନା କରାୟାଇଥିଲା। ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଡ, ଗୁଜରାଟ ସରକାର.., ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ ଇଣ୍ଡିଆ-ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ଫର ପ୍ରମୋସନ ଅଫ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଆଣ୍ଡ ଇଣ୍ଟରନାଲ ଟ୍ରେଡ (ଡିପିଆଇଆଇଟି)ର ସହୟୋଗରେ.. . ଫିଚର ଓଡ଼ିଶା ସମ୍ବାଦ ବ୍ୟୁରୋ -; ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଏବଂ ସୂଚନା ପ୍ରୟୁକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ, ଭାରତ ସରକାର (MeitY); ବିଜ୍ଞାନ ଓ ପ୍ରୟୁକ୍ତି ବିଭାଗ (ଡିଏସଟି) ଆଜି ଗାନ୍ଧୀନଗରରେ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ କନକ୍ଲେଭ 2023ର ଆୟୋଜନ କରୁଛି, ଗୁଜରାଟ, ଭାଇବ୍ରାଣ୍ଟ ଗୁଜରାଟ 2024 ଶିଖର ସମ୍ମିଳନୀର ଏକ ପ୍ରାକ୍-ଅନୁଷ୍ଠାନ। ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ କନକ୍ଲେଭ 2023 ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ନିବେଶକ, ଆଞ୍ଜେଲ ନେଟବାର୍କ, ଶିଳ୍ପ ନେତୃବର୍ଗ ଏବଂ ଗ୍ଲୋବାଲ ଏକ୍ସେଲେଟରଙ୍କ ଏକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ନେଟବାର୍କକୁ ଏକାଠି କରିବ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଚିନ୍ତାଧାରା ଏବଂ ଅସୀମ ସମ୍ଭାବନାର ମନୋରମ ଆଦାନପ୍ରଦାନ ହୋଇପାରିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.