ଶର୍କରା ସ୍ତରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ ବାଇଗଣ

82

ବର୍ତ୍ତମାନ, ପରିବେଶ ଯେଉଁ ଭଳି ଅଛି ଖରାପ ଖାଦ୍ୟ ପାନୀୟରେ ଅନିୟମିତ ହେତୁ ଲୋକଙ୍କ ଶରୀର ରୋଗର ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି । ସବୁ ରୋଗ ଠାରୁ ଗୋଟିଏ ରୋଗ ହେଉଛି ମଧୁମେହ । ମଧୁମେହ ରୋଗ ହେଉଛି ଏକ ମେଟାବୋଲିକ୍ ଯେଉଁଥିରେ ଅଗ୍ନାଶୟ ହର୍ମୋନ୍ ଇନସୁଲିନ୍ ଉତ୍ପାଦନକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ । ଶରୀରରେ ଇନସୁଲିନର ଅଭାବ ହେତୁ ରକ୍ତରେ ଥିବା ଗ୍ଲୁକୋଜର ପରିମାଣ ବ ବଢିବାରେ ଲାଗିଥାଏ । ଯାହାକୁ ଡାକ୍ତରୀ ଶବ୍ଦରେ ହାଇପରଗ୍ଲାଇସେମିଆ କୁହାଯାଏ । ଶରୀରରେ ରକ୍ତରେ ଶର୍କରା ସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ହୃଦଘାତ, କିଡନୀ ଫେଲ୍, ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି ହରାଇବା ଏବଂ ବ୍ରେନ୍ଷ୍ଟ୍ରୋକ୍ ଭଳି ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ । ତେବେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଖାଦ୍ୟର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଅନ୍ତି । କାରଣ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯାହା କିଛି ଖାଏ, ଏହା ରକ୍ତରେ ଗ୍ଲୁକୋଜର ସ୍ତରକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ ।

ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଔଷଧ ସହିତ ରକ୍ତରେ ଶର୍କରା ସ୍ତର ମଧ୍ୟ କେତେକ ଘରୋଇ ଉପଚାର ମାଧ୍ୟମରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇପାରିବ । ଯଦି ମଧୁମେହ ରୋଗୀ ଚାହାଁନ୍ତି, ସେମାନେ ନିଜ ଖାଦ୍ୟରେ ବାଇଗଣ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିପାରିବେ, ଏହା ରକ୍ତରେ ଶର୍କରା ସ୍ତରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ଯଦିଓ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଘରେ ପନିପରିବା ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ବାଇଗଣ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ, କିନ୍ତୁ ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥାଏ । ବାଇଗଣରେ ଭିଟାମିନ୍, ମିନେରାଲ୍ସ ଏବଂ ଫାଇବରରେ ଭରପୂର ରହିଥାଏ, ଯାହାଫଳରେ କ୍ୟାଲୋରୀ ବହୁତ କମ୍ ଅଟେ । ବାଇଗଣରେ ପଲିଫେନୋଲ ନାମକ ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ଉଦ୍ଭିଦ କମ୍ପାଉଣ୍ଡର ରହିଥାଏ । ଯାହା ଗ୍ଲୁକୋଜ ଅବଶୋଷଣ କରି ଶରୀରରେ ଇନସୁଲିନର ପରିମାଣ ବଢାଇଥାଏ । ମଧୁମେହ ରୋଗୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଖାଦ୍ୟରେ ବାଇଗଣକୁ ସାମିଲ୍ କରି ପାରିବେ । ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି, ଆପଣ ପନିପରିବା କିମ୍ବା ରସ କାରରେ ବାଇଗଣକୁ ମଧ୍ୟ ସେଭଳି କରି ଖାଇ ପାରିବେ । ବାଇଗଣ କେବଳ ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ନୁହେଁ ବରଂ ଏହା ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଏହି ପରିବାଟି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ହୃଦୟକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖେ । ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖେ । ତେବେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ଚାଲିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପରାମର୍ଶ ଦିଅନ୍ତି । ପ୍ରତିଦିନ ୧୫ ମିନିଟ୍ ଚାଲିବା ଦ୍ୱାରା ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥାଏ ।

Comments are closed.