ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମନ୍ତବ୍ୟ |

Important comments from Sourav Ganguly |

0 32

କୋଲକାତା : ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଏଠାରେ କ୍ରିକେଟର ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଭାରତୀୟ ଦଳ ପ୍ରଥମେ ଆୟୋଜକ ଦଳ ସହିତ ତିନି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ଖେଳିବ । ଏହା ପରେ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଏହି ଦୁଇଟି ଫର୍ମାଟ ପରେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଖେଳାଯିବ । ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପାଇଁ ୧୫ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ଏବଂ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରାଙ୍କ ନାମ ଏହି ତାଲିକାରେ ନାହିଁ । ଏହା ପରେ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ନିରନ୍ତର ଆଲୋଚନା ହେଉଛି । କେତେକ କହୁଛନ୍ତି ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିବା ଉଚିତ । ଏଥିସହିତ, କେତେକ ଭେଟେରାନ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଠିକ ଏବଂ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭବିଷ୍ୟତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ । ଦେଶର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ମତାମତ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଆଫ୍ରିକୀୟ ଗସ୍ତରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପାଇଁ ରାହାଣେ ଏବଂ ପୂଜାରା ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ଉଚିତ କି? ସେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଢଙ୍ଗରେ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ । ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ କହିଥିଲେ, କିଛି ସମୟ ପରେ ଦଳକୁ ନୂଆ ପ୍ରତିଭା ଦରକାର । ବର୍ତ୍ତମାନ ଦଳରେ ଅନେକ ପ୍ରତିଭାଶାଳୀ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି । ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଗକୁ ବଢିବା ଆବଶ୍ୟକ । ପୂଜାରା ଏବଂ ରାହାଣେ ଦେଶ ପାଇଁ ଅନେକ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ସେମାନେ ଅନେକ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ନୁହେଁ । ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କ ସହିତ ଘଟେ । ସେମାନେ ଦେଶ ପାଇଁ ଯାହା କରିଛନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବାକୁ ଚାହେଁ  |

Leave A Reply

Your email address will not be published.