ଏକ ମାସରେ ଭାରତରେ ୪୧% କରୋନା ମାମଲା, ୩୩% ମୃତ୍ୟୁ

0 62

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧ ।୧୦ : ଦେଶରେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬୩ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ କରୋନା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ୯୮ ହଜାର ୬୨୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି କେବଳ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ୩୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଅର୍ଥାତ୍ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ପ୍ରାୟ ୩୩ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ । ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ୩୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ବୁଧବାର ଦିନ ୧୧୭୩ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ ହଜାର ୨୫୫ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ଅଗଷ୍ଟ ୨୮ ହଜାର ୮୫୯ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଜୁଲାଇରେ, ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୧୯ ହଜାର ୧୨୨ ଥିଲା ଏଥି ସହିତ ଜୁନ୍ ମାସରେ ୧୧,୯୮୮ ଜଣ ଏବଂ ମେ ମାସରେ ୪୨୬୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ବୁଧବାର ଦିନ ଦେଶରେ ୮୬ ହଜାର ୭୬୮ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋଟ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬୩ ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । କେବଳ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ୪୧ ପ୍ରତିଶତ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ଏକ ଆକଳନ ଅନୁଯାୟୀ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ୨୬ ଲକ୍ଷ ୨୪ ହଜାର ୧୭୯ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୯ ଲକ୍ଷ ୮୭ ହଜାର ୭୦୫ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ । ବୁଧବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶରେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ୯ ଲକ୍ଷ ୪୭ ହଜାର ୪୧, ଯାହା ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ୯ ଲକ୍ଷ ୪୬ ହଜାର ୪୭୭ ଥିଲା । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶରେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର ୮୩.୫୩ ପ୍ରତିଶତ ଥିବାବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ୧.୫୬ ପ୍ରତିଶତକୁ ଖସି ଆସିଛି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ମାମଲା, ଯେଉଁଥିରେ ମୋଟ ୧୩,୮୪,୪୪୬ ମାମଲା ରହିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ୩୬,୬୬୨ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଏହା ପରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ତାମିଲନାଡୁ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ରହିଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.