ରାହୁଳଙ୍କ ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲିକୁ ଅନୁମତି ନାହିଁ

ଅନୁମତି ନମିଳିବା ଯାଏଁ ସୀମାରେ ବସିରହିବେ

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ : ପଞ୍ଜାବରେ ତିନି ଦିନିଆ ଯାତ୍ରା ଶେଷ କରିବା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ହରିୟାଣାରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ ରାହୁଲଙ୍କ ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ହରିୟାଣା ସୀମା ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ନିଜେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଚଳାଉଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ସହ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସର ଜଣେ ବଡ ନେତା ଅଛନ୍ତି । ରାହୁଲଙ୍କ କନଭେନରେ ଉପସ୍ଥିତ କଂଗ୍ରେସ ନେତା-କର୍ମୀମାନେ କୃଷି ଆଇନ ବିରୋଧରେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଉଛନ୍ତି । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଏହି କନଭେନ ବହୁତ ଲମ୍ବା ଏବଂ ଏଥିରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧରି ଶହ ଶହ କୃଷକ ବାହାରକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଚଳାଉଥିବା ଟ୍ରାକ୍ଟରରେ ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ସୁନୀଲ ଜାଖର ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି । ସବିଶେଷ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ହରିୟାଣା ସରକାର ପଞ୍ଜାବରୁ ହରିୟାଣାକୁ ଆସୁଥିବା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲିକୁ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇନାହାଁନ୍ତି । ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ପ୍ରଶାସନ ଅନୁମତି ନଦେବା ଯାଏଁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ସୀମାରେ ବସିବେ ବୋଲି ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଆଣିଥିବା କୃଷି ଆଇନ ବିରୋଧରେ କଂଗ୍ରେସର ସ୍ଲୋଗାନ ଜାରି ରହିଛି । ପଞ୍ଜାବରେ କିଷାନ ଯାତ୍ରାର ତୃତୀୟ ଦିନରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମାବେଶରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋଦି ସରକାର ୬ ବର୍ଷ ଧରି କୃଷକ, ଶ୍ରମିକ ଏବଂ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଚାଲିଛନ୍ତି । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି କରିନାହାଁନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *