ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ପେଟିଏମ୍ ଠାରୁ କମ୍ପାନୀର ଷ୍ଟକ୍ କିଣିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ,ସେୟାର ବ୍ରୋକିଂ ସେବା ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ହେବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପେଟିଏମ୍ ମନି ଏହାର ଖୁଚୁରା ଅଂଶ ବ୍ରୋକିଂ ସେବା ଆସନ୍ତା ୬ ରୁ ୮ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ କରିବ ତଥାପି, କମ୍ପାନୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଟା ସ୍ତରରେ ୮୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି ସେୟାର ବ୍ରୋକିଂ ପାଇଁ କେୱାଇସି ଏବଂ ସେୟାର ଖୋଲିବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜହୀନ ହେବ । କମ୍ପାନୀର ସିଇଓ ବରୁଣ ଶ୍ରୀଧର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମ୍ୟୁଚୁଆଲ୍ ଫଣ୍ଡରେ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା କମ୍ପାନୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ରୋକିଂ ଫାର୍ମରେ ପରିଣତ ହେବ । ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ସୁଦ୍ଧା ଏହାର ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ୨.୫ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସକ୍ରିୟ ଉପଭୋକ୍ତା ରହିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ୬ ଲକ୍ଷ ଭଲ୍ୟୁମ୍ କାରବାର ହେବ । ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୦୧୯ ରୁ ପେଟିଏମ୍ ମନି ଅନୁମୋଦନ କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ କରୋନା କାରଣରୁ କମ୍ପାନୀ ଏହାର ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିବାରେ ବିଳମ୍ବ କରିଛି । ପେଟିଏମ୍ର ଏକ ସହାୟକ କମ୍ପାନୀ ପେଟିଏମ୍ ମନି ମଧ୍ୟ ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟ୍ ରେଗୁଲେଟର ସେବି ଦ୍ୱାରା ଅନୁମୋଦିତ ହୋଇଥିଲା । କମ୍ପାନୀ ତରଫରୁ କୁହାଯାଇଛି । ଯେ ବିଏସ୍ଇ ଏବଂ ଏନ୍ଏସ୍ଇ ପାଇଁ ଦଲାଲ ସଦସ୍ୟତା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ କମ୍ପାନୀ ଖୁବ୍ଶୀଘ୍ର ଷ୍ଟକ୍ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ସହିତ ଉତ୍ପାଦ ବିନିଯୋଗ ଏବଂ ବାଣିଜ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବ । ପେଟିଏମ୍ ମନି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଇକ୍ୱିଟି ଏବଂ ନଗଦ ବିଭାଗରେ କାରବାର ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ପେଟିଏମ୍ ମନି ମାଧ୍ୟମରେ କୋଟି କୋଟି ଭାରତୀୟ ଭଲ ବିନିଯୋଗ କରିପାରିବେୟ ଆମେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ଏକ ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ ବିନିଯୋଗ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ପ୍ରଦାନ କରିବୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *